Vzdělavatelství

Vzdělavatel: Bohuslav Bubník st.

SOKOLSKÉ MUZEUM

Tělocvičná jednota Sokol na Mělníce připravuje stálou expozici týkající se Sokolské historie nejen v Československu ale také v zahraničí. Předmětem této expozice bude také vliv Sokolských organizací na zahraniční československé legie, Československou armádu a vznik Československa.

Chcete-li do nově vznikající expozice poskytnout jakékoliv historické artefakty či dokumenty, neváhejte nás kontaktovat. Vším, co se rozhodnete do této expozice poskytnout, se náš vzdělavatelský odbor bude  pečlivě zabývat, vše zarchivuje a rozhodně nic ze sokolské historie nepřijde na zmar. Může se jednat například o neuspořádanou sbírku sokolských dokumentů pocházející ze starého dědictví nebo sbírku sokolských artefaktů, ve které nemá kdo pokračovat.

Nejsme obchodníci se starožitnostmi. Naším zájmem je co nejkomplexněji zdokumentovat a jednou pro vždy zachovat celou sokolskou historii. Ve výjimečných případech jsme společně s naším sponzorem připraveni jednat o unikátních sokolských předmětech i za možnou finanční úplatu.

Máte-li cokoliv, co by se do sokolského muzea hodilo, neváhejte nás kontaktovat na email info@sokol-melnik.cz nebo na tel. číslo 775222794.