Reportáž a výsledková listina k XI. ročníku běžeckých závodů „O pohár starosty TJ Sokol na Mělníce“

11.10.2016

Ve středu, 5. října 2016, se na víceúčelovém hřišti pod Tyršovým domem opět sešli milovníci atletiky na tradičním, už XI. ročníku běžeckých závodů všech věkových kategorií „O pohár starosty Tělocvičné jednoty Sokol na Mělníce“, kterého součástí je už čtvrtý rok také „Memoriál ing. Bohuslava Bubníka“ v běhu mužů na 3000 metrů.

Zpočátku to vypadalo, že tentokráte se na atletech počasí opravdu vyřádí, ale jako už poněkolikáté v předchozích ročnících, také letos někdo nahoře najednou uzavřel kohoutky a jako zázrakem už při prvním běhu přestalo pršet. Pravdou je, že sice opomněl, že by měl trochu zatopit, ale jelikož žádného atleta teplota kolem dvanácti stupňů nemůže od běhu odradit, tak to až tolik nevadilo. Tato slova potvrzuje bohatá účast závodníků, když z původně přihlášených 191 borců jich na start jednotlivých běhů nastoupilo 177.

Tak, jako se každým rokem rozrůstá povědomost o našich závodech mezi atlety, tak se my organizátoři snažíme každý rok přijít s něčím novým, abychom naše hosty překvapili. Tradiční lízátko po závodě pro každého z běžců, vyhlášení vítězů nejmladších kategorií co nejdříve po doběhu, diplomy, medaile a koláče pro vítěze už všichni zúčastnění berou téměř za samozřejmost. Pro letošek jsme odměny pro vítěze vylepšili o malé upomínkové poháry pro závodníky na prvních třech místech a mě osobně přišlo vtipné (vzhledem k množství vody, co spadlo před závody), že vítězové žákovských závodů obdrželi navíc ještě plavecké brýle.

Letošní ročník se sešli závodnice a závodníci v patnácti samostatných kategoriích. Věkové rozpětí účastníků už tradičně bylo široké, kdy nejmladšímu závodníkovi jsou necelé dva roky a nejstarší už má za sebou šedesátku. Jak bylo uvedeno, na start jednotlivých kategorií se celkem postavilo 177 atletek a atletů a už tradičně byly nejobsazenější předžákovské a žákovské kategorie.

Navzdory ne úplně ideálnímu počasí, kdy chlad trochu stěžoval pořádné rozcvičení a mokrá dráha pro ty, kteří neměli běžecké tretry, se občas proměnila ve skluzavku, se závodníci vrhli do soutěžení s plnou vervou. Závodníci si po celou dobu závodů udrželi dobrou náladu a povzbuzovali se navzájem k lepším výkonům. A vzhledem k tomu, že pro letošek se k mělnickým běžcům opět přidala silná výprava oddílu KVS Štětí a po delší době také silná výprava ze Mšena, bylo o urputné boje na dráze předem postaráno.

Vzhledem k vysokému počtu atletů a atletek v závodech není možné uvádět na tomto místě výsledek každého a každé z nich. Kompletní výsledky (umístění a dosažený čas) lze najít na nástěnce atletického oddílu umístěné v Tyršově domě nebo si je lze vyhledat na internetových stránkách mělnického Sokola (www.sokol-melnik.cz). Sluší se ale uvést alespoň medailisty:

Předškolní děti I – běh na 50 m: 1. David Jakoubek (TJ Sokol na Mělníce), 2. Antonie Hyšplerová (TJ KVS Štětí), 3. Alexander Halamka (TJ Sokol na Mělníce)

Předškolní děti II – běh na 50 m: 1. Jan Hušek (Atletika Neratovice), 2. Tobiáš Hříbal (TJ Sokol na Mělníce), 3. Vojtěch Skřipský (TJ Sokol na Mělníce)

Předžákyně I – běh na 300 m: 1. Karin Huhuková (TJ KVS Štětí), 2. Nela Štruplová (TJ Sokol na Mělníce), 3. Bára Rejmanová (TJ Sokol na Mělníce)

Předžáci I – běh na 300 m: 1. Daniel Škrabálek (ZŠ J. Seiferta), 2. Martin Pavlinec (TJ KVS Štětí), 3. Václav Hartman (Sokol Roudnice nad Labem)

Předžákyně II – běh na 300 m: 1. Hana Hušková (Atletika Neratovice), 2. René Nováková (KVM 1881), 3. Martina Blahutová (TJ Sokol na Mělníce)

Předžáci II – běh na 300 m: 1. Martin Javanský (Mělník), 2. Ondřej Korbelář (ZŠ J. Matiegky), 3. Šimon Kubelka (ZŠ J. Seiferta)

Mladší žákyně – běh na 600 m: 1. Anna Machová (T.J. Sokol Mšeno), 2. Karolína Pavlíková (T.J. Sokol Mšeno), 3. Clara Najmanová (T.J. Sokol Mšeno)

Mladší žáci – běh na 600 m: 1. Matěj Netolický (TJ KVS Štětí), 2. Pavel Beneš (Atletika Neratovice), 3. Michal Zahrádka (TJ KVS Štětí)

Starší žákyně – běh na 800 m: 1. Simona Pašková (KVM 1881), 2. Karolína Bejvlová (TJ Sokol na Mělníce), 3. Natálie Odstrčilová (KVM 1881)

Starší žáci – běh na 800 m: 1. Jiří Nývlt (AC Sparta Praha), 2. Petr Slunéčko (AC Sparta Praha), 3. František Krupička (TJ Sokol na Mělníce)

Dorostenky – běh na 800 m: 1. Lucía Vítová (TJ Sokol na Mělníce)

Dorostenci – běh na 800 m: 1. Tomáš Feix (Mělník)

Ženy – běh na 800 m: 1. Alena Francová (TJ KVS Štětí), 2. Anita Veselá (SDH Chloumek)

Veteráni – běh na 3000 m: 1. Vladimír Růžička (Ústí nad Labem), 2. Luděk Šolc (AC Mladá Boleslav), 3. Vladimír Veselý (Hasiči Neratovice)

Hlavní závod v běhu mužů na 3000 m zná prozatím pouze jediného vítěze. Tak jako v předchozích třech ročnících, také letos, ve 4. ročníku Memoriálu ing. Bohuslava Bubníka zvítězil vítěz předchozích tří ročníků, Jiří Miler z AC Mladá Boleslav. Jeho výkon je navíc nutné ocenit také proto, že navzdory tomu, že těsně před startem hlavního závodu opět začalo drobně pršet, rekord Memoriálu se otřásl v základech a chybělo pár desetin sekundy a byl by překonán. Čas 9:06,6 je za daných podmínek opravdu velmi kvalitní a pokud bychom měli k dispozici elektronický ukazatel času, jsem přesvědčen, že by byl rekord Memoriálu překonán. Na druhém místě se umístil Michal Suchý ze stejného oddílu (AC Mladá Boleslav) v čase 9:30,2 a na třetím místě doběhl Jan Švadlenka, opět z AC Mladá Boleslav v čase 9:51,2.

Moje poděkování, jako ředitele závodu, patří samozřejmě nejen zúčastněným atletům a atletkám, ale také všem, kdo se podíleli na organizaci závodů. Úspěch naší akce je dán nejen úsilím mělnických Sokolů, ale také díky sponzorům, kteří nám dlouhodobě svojí podporou pomáhají. Jedná se hlavně o město Mělník, ale neobešli bychom se bez podpory dalších subjektů, jako jsou Cukrářství Matoušková, Mountfield, Pekařství Václav Novák, či Vinařství Bettina Lobkowitz. Díky těmto všem jsme schopni tak velkou akci zorganizovat a za to jim všem patří naše velké poděkování.

Z pohledu nás, organizátorů, se tento ročník závodů „O pohár starosty TJ Sokol na Mělníce“ opět vydařil. Jako organizátoři, TJ Sokol na Mělníce, doufáme, že všichni ze zúčastněných a snad i mnoho dalších atletů se, stejně jako my, těší na příští, už XII. ročník.

 

Ing. Igor Veterník

místostarosta TJ Sokol na Mělníce

(vedoucí atletického oddílu)

 

Výsledková listina zde: vysledky-2016-final

Fotogalerie zde: fotogalerie_2016