Thajský Box – Muay Thai

David Vegricht

Leoš Brych

Tréninky:

Úterý 19 – 20:30 h (David Vegricht; kluci i holky od 8 let, dospělí a mládež od 15 let)

Středa 18 – 20 h (Leoš Brych; dospělí a mládež od 15 let)

Čtvrtek 19 – 20:30 h (David Vegricht; dospělí, mládež, kluci i holky od 8 let)

Neděle 17 – 19 h (Leoš Brych; dospělí a mládež od 15 let)

Muay Thai neboli thajský box je jedním z nejtvrdších bojových (úpolových) sportů na světě. Jsou povoleny údery pěstmi, lokty, holeněmi, chodidly i koleny. Dále jsou také povoleny údery z otočky, různé formy strhů a podmetů nebo boj v klinči.

V profesionální formě tohoto sportu se kromě suspenzoru, chrániče zubů a rukavic nepoužívají žádné chrániče a bojovníci nastupují k zápasu bosí (výkonnostní kategorie A,B a C).

V amatérské formě thajského boxu se nad rámec výše uvedených chráničů používají chrániče loktů, kolen a holení, případně u nezletilých borců vesty chránící trup (výkonnostní kategorie D)

Souboj u zápasů typu „A“ trvá pět kol po třech minutách. Zápasy „B“ se bojují pět kol po dvou minutách a zápasy třídy C a D se boxují na třikrát dvě minuty.

Věková kategorie: mládež od 8 let, muži, ženy

Vedoucí oddílu: David Vegricht

Hlavní trenéři: David Vegricht, Leoš Brych

Roční příspěvky:

Zletilí – 2500 Kč (bez oddílového trička)

Mládež do 18 let – 2500 Kč. V rámci svého členství každý nezletilý člen oddílu následně po úhradě svého příspěvku obdrží oddílové tričko.